Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОТИ ФАШИЗМУ 

Повна назва цього свята звучить так: Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму. Та й святом назвати це складно. Скоріше це день пам'яті, який намагаються відзначати практично у всьому світі. І в Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму ми вирішили більше розповісти вам про це свято, яке відзначається 9 листопада.

Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму 2017: історія свята

Таке тожество з'явилося завдяки Міжнародної мережі проти расизму UNITED, що об'єднує понад 500 організацій з 49 країн. А дата такої урочистості, як Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму вибрана не випадково.

Саме 9 листопада 1938 року сталася "Кришталева ніч". Або "Ніч розбитих вітрин". Це серія погромів єврейських магазинів, яка була організована нацистами в Німеччині та Австрії. Сталося це в ніч з 9 на 10 листопада. Ці події поклали початок Холокосту.

В цей день вбили 90 євреїв, а 30 тисяч вони схопили і відправили в концтабори. Крім цього, були спалені сотні синагог, магазинів, які належали євреям і розбиті вітрини. Саме звідси і пішла назва цієї трагедії.

Варто відзначити, що багато істориків сходяться на тому, що відсутність будь-якої реакції на це, як у Німеччині, так і в Європі розв'язало руки фашистам. Саме ці події стали стимулом продовжити це й далі.

З того моменту, як фашизм був переможений, просто вже понад 60 років. Люди, після цього сподівалися, що неонацистська ідеологія пропаде разом з війною. Але цього не сталося. Тому таке свято, як Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму все ще потрібен у нашому світі.

Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму 2017: традиції

В цей день зазвичай проходить досить багато пам'ятних заходів, які повинні показати сучасному суспільству, наскільки страшні наслідки фашизму та інших подібних ідеологій.

Повернутись