ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ.

Скоро весна, а з нею і найнебезпечніший для любителів риболовлі період. Щорічно безліч людей гине провалившись під лід, в тому числі і на автомобілях.

 

Нескладні правила поведінки на льоду, які допоможуть уберегтися від неприємностей

1. Якщо лід тонше 5-7 см - виходити на водойму небезпечно. Зазвичай надійний лід має зеленуватий, блакитний відтінок.

 2. Виходити на берег і заходити на лід безпечніше в місцях, розташованих над мілиною, і таких, які не покриті снігом. По тонкому льоду пересуватися краще за протоптаними доріжками.

 3. Поодинці в цей період рибалити ризиковано. Якщо виїхали на риболовлю компанією, то не тісно на одному квадратному метрі. Якщо пересуваєтеся по льоду групою - йдіть ланцюгом, по одинці, інтервал повинен бути не менше 5 м. Перед тим як виходити на тонкий лід запасіться в обов'язковому порядку шматком мотузки, довжина якої 10-15 м.

 4. Вельми небезпечно на водоймі випробовувати лід на міцність. Місця з швидким плином води потрібно обходити, також уникайте місць, де підприємства скидають теплу відпрацьовану воду і місць впадання струмків. Не варто наближатися до підталої криги, вкритої тріщинам, місць де вмерзли в лід гілки, водорості та очерет.

 5. Використовуйте спеціальні намети для зимової риболовлі, звичайні ж туристичні не підходять для цього, адже вихід і огляд у них утруднений.

 6. Верхній одяг не застібайте щільно, а рюкзак одівайте тільки на одне плечко, в разі чого - у Вас буде можливість швидко звільнитися від зайвих речей.

 

Якщо на ваших очах провалилася людина:

негайно крикніть йому, що йдете на допомогу, при можливості приверніть увагу інших людей та зателефонуйте «101»;

наближатися до ополонки слід повзком, широко розкинувши руки, буде краще, якщо підкласти лижі, лист фанери, дошку, будь-який плоский міцний предмет, щоб збільшити площу опори і повзти на ній;

не підповзаючи до самого краю ополонки, витягувати постраждалого необхідно за допомогою мотузки, ременя, шарфа, якої-небудь підручної дошки або жердини. Кидати предмети потерпілому необхідно за 3-4 метри від краю ополонки;

якщо ви не один, то, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому;

дійте рішуче і скоро, постраждалий швидко клякне в крижаній воді, намоклий одяг тягне його донизу;

подавши постраждалому підручний засіб, витягніть його на лід і повзком рухайтеся від небезпечної зони;

по можливості, потерпілого швидко переодягніть в сухий одяг, організуйте обігрів спини і грудей, зробіть масаж кінцівок;

потерпілого необхідно терміново доставити в тепле приміщення (прогрітий намет або кабіна автомобіля), по можливості надати першу допомогу, необхідну при переохолодженні, і викликати швидку допомогу;

потерпілому ні в якому разі не давайте спиртне «для зігріву». Спиртне в даному випадку провокує різке некероване зниження внутрішньої температури тіла.

Повернутись